A Tállya csapata már a hétvégi bajnoki fordulót megelőzően is a tabella hátsó harmadában helyezkedett el, ám ez nem adhatott okot arra, hogy a Putnok FC ellenfele játékerejét alábecsülve biztos lehessen a győzelemben. Egy igazán jó iramú mérkőzést láthattak a Múcsonyba kilátogató nézők, hiszen a Tállya KSE és a Putnok FC csapat is mindent megtett a győzelemért. A helyzetkihasználás most nekünk sikerült jobban és hiába volt számos ígéretesnek mondható helyzete a vendégcsapatnak a párharcból ezúttal a Putnok került ki győztesen.

A vezetést mondhatni hamar, a 18. játékpercben szerezte meg a csapat Fehér Balázs bal felsőbe rúgott találatának köszönhetően. A vendégcsapat a putnoki vezetés tudatában feljavuló játékképet mutatott, így még az első játékrészben egyenlíteni tudott Mihálszki Csaba fejesével.A második félidőben megmutatkozott a Putnok FC és a Tállya közötti erőkülönbség, hiszen Katona Bence duplázott, aki immár hat találatával a góllövő lista harmadik helyét foglalja el, valamint a két Katona gól között Kemény Tamás is ismét kapuba talált, így a végeredmény 4:1, a Putnok FC-nek.

A bajnokság kilencedik fordulóit követően a Putnok FC csapata 17 ponttal a tabella negyedik pozícióját foglalja el és egyre inkább zárkózik fel az élmezőnyhöz.

PUTNOK FC – TÁLLYA KSE 4:1 (1:1)

Helyszín: Múcsony, Sajóvölgye Sportcentrum
Játékvezető: Veizer Roland
Asszisztensek: Kövér Tamás, Szabó Ferenc Szilárd

Putnok FC: Egyed Balázs, Nyisalovits Donát, Szemere Balázs, Zimányi Ádám (Tóth Szabolcs), Fehér Balázs (Illés Richárd), Balogh Alex (Sápi József), Katona Bence, Czető Márk, Kemény Tamás, Csicsvári Milán, Csirszki Martin Milán

Tállya KSE: Tarr Tibor, Ondó János (Kovács Szilárd), Horváth Benjámin, Lakatos Bence, Paranai Gábor, Irhás Ignácz (Németh Dénes), Mihálszki Csaba (Balogh Richárd), Németh Béla, Lippai Ákos, Bihari Gyula, Minczér Tibor

Gólszerzők: Fehér Balázs ’18, Katona Bence ’57 ’72, Kemény Tamás ’66 illetve Mihálszki Csaba ’39

Sárga lapok: Minczér Tibor ’27, Bihari Gyula ’69, Illés Richárd ’88

Fotók: Kepecz Zsolt Szöveg: Szabó Noémi